Tänavune aasta on Eestis kuulutatud kultuuripärandi aastaks.
Kultuuri- ehk elmapärandi aasta keskendub elmapärandile terviklikult, kaasates pärandi nii vaimset kui ka ainelist poolt, nii riikliku (või ka rahvusvahelise) kaitse all olevat pärandit kui ka seda igapäevast (elu)keskkonda, kogukonna tegutsemisvälja ning tavasid, mis ei ole kaitse all, aga on ometi väärtuslikud kohaliku eneseteadvuse kujundajana. Teema-aasta eesmärk on, et inimesed teadvustaksid elmapärandit kõikjal enda ymber ning mõistaksid, et seda tuleb koos hoida – elmapärand on meie eneseteadvuse osa ja alus.
Pärandi hoidmisel tuleb lisaks sellele, kuidas me seda teeme, mõelda ka sellele, kellele me seda hoiame – pärijata pole pärandit. Seda, mida ja kuidas me praegu hoiame, hakkavad tulevased põlved uuesti mõtestama. Kuna elm, sh ka kultuurmaastik, on inimtekkeline, siis keskendubki aasta syndmuste kava inimestele: inimesed kultuuriruumides, elmapärand kogukonna väärtushinnangutes, noored.
Elmapärandi aasta kava leiavad huvilised alates Eesti Instituudi kultuurikalendrist aadressil www.kultuur.info, kus on eraldi alajaotus „Kultuuripärandi aasta”. Kavast saab ylevaate ka teema-aasta võrgulehelt www.parandiaasta.ee. Lisaks pakub teavet Facebook.
Need teabekanalid on kõigile syndmustele avatud – kuid korraldajad paluvad alguses ka veidi abi. Kultuuripärandi aasta korraldaja Riin Alatalu kirjutab:
"Selleks, et saaksime teie kavandatud projektidele ja sündmustele kõige paremini tähelepanu tõmmata, palume, et sisestaksite need ise www.kultuur.info sündmustekalendrisse, märkides kindlasti, et tegu on kultuuripärandi aasta sündmusega.
Tekkivate küsimuste puhul on teile abiks kultuuripärandi aasta koordinaator Riin Alatalu (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5119439) ja meediakoordinaator Triin Männik (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 56201104)".