[text]
Täna on

Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri Keskus kavandab “Vana maamaja käsiraamatu” järjena välja anda “Reheahju käsiraamatut”. Sellega seoses otsitakse majaomanikke, kel on töökorras reheahjud – võib ka halvasti töötada, pea-asi, et saab kytta!

Nimelt soovitakse mõõta ahjude soojusomadusi yhe kytmise jooksul. Ahju yles joonestamine ning mõõteseadmete paigaldus ja maha võtmine võtavad kokku ligikaudu 2-4 tundi aega, mõõdikud ise jäävad kyttekehale umbes ööpäevaks. Sobivad igat laadi ja igast materjalist reheahjud – umbahjud, kerisahjud, vanad ja ka uuemad reheahjud.

Uuringus osalejatele pakutakse ka nõu – mida ahjuga ette võtta, et seda korda teha ja/või kaasajastada. Samas ollakse huvitatud ka juba korda tehtud ja uuendatud reheahjude mõõdistamisest.

Huvilistel palutakse saata kiri aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. koos yhe ylesvõttega reheahjust ning vastused mõnele kysimusele:

1) Millal ahi on ehitatud? (kui teate)

2) Mis materjali(de)st on ahi?

3) Mis tyypi ahjuga on tegemist (kerisahi [lõõridega; ilma lõõrideta]; umbahi; kaminahjuks (või muud moodi) ymber ehitatud)

4) Milleks reheahju kasutate? (ruumide kytmiseks; toidu valmistamiseks vms)

5) Kui sageli ahju kytate?

Lisateavet: Rasmus Kask, Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri keskuse teadur, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5024265


Allikas: Kylauudised