t_MansiVaresepaev26.gifKolmapäeval, 10. mahlakuud algusega kell 18.00 toimub Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c) hõimuõhtu

MANSI VARESEPÄEV

Kavas on mansi filmid, laulud ja tantsud.

Vares on paljude põhjarahvaste kevadekuulutaja, kes äratab loonaja annab uue elu. Varesepäeva tavad on eelkõige seotud laste synnitamise ja naistega. Varesepäevast on saanud riiklik tähtpäev.

Teist korda Eestis tähistatavale varesepäevale tuleb kylla manside pärimusryhm Luima Net (Põhjala naised), kes esitab manside põliseid laule ja tavanditantse, mis pärinevad mansi jõgede Sakvi ja Tagti äärest. Näidatakse  filmi "Varesepäev Jugral" ja tutvustatakse mansisid – väikseimat ugri rahvast. Svetlana Dinislamova esitleb oma mansikeelset lasteraamatut "Vares". Õhtu lõpetab mansi tantsutuba.

Syndmus on tasuta, kõik on oodatud!

Tere tulemast! Пася ōлэн!

Allikas. Fenno-Ugria