Soome-ugri yhiskonnategelane Oliver Loode valiti eile New Yorgis YRO põlisrahvaste alalise ymarlaua yheks 16 liikmest aastateks 2014–2016, vahendas Fenno-Ugria.

Loode oli yks kolmest liikmest, kes valiti yhisel heakskiidul. Veel neli liiget valiti salajase hääletuse teel.

Eesti esindaja kõrval on põlisrahvaste alalise ymarlaua liikmeteks Iraani, Venemaa, Kameruni, Kenya, Guatemala ja Austraalia kodanikud.

Ka praegu on YRO põlisrahvaste alalise ymarlaua (UNPFII) yks liige Eesti esindaja Victoria Tuulas, tema on valitud aastateks 2011–2013. YRO põlisrahvaste alalise ymarlaua (UNPFII) liikmed on sõltumatud asjatundjad põlisrahvaste kysimustes.

YRO põlisrahvaste alaline ymarlaud (UNPFII) loodi 2000. aastal. Ymarlaua 12. istungjärk leiab aset 20.–31. lehekuud 2013 New Yorgis värskelt parandatud YRO hoone saalis.

26. mahlakuud nimetas YRO majandus- ja yhiskondlike asjade nõukogu president ylejäänud ymarlaua liikmed põlisrahvaste yhenduste esitatud inimeste hulgast. Nende seas on veel yks soome-ugri liikumise esindaja – Komi Voitõri liige Aleksei Konjuhhov.

Loode on juba teine soome-ugri liikumise esindajast asjatundja YROs. Urbekuus nimetati endine MAFUNi president ning Karjala juhi juures tegutseva karjalaste, vepslaste ja soomlaste esindajate nõukogu liige Aleksei Tsõkarev YRO asjatundjate ryhma Ida-Euroopa riike esindavaks liikmeks põlisrahvaste kysimustes.

Allikas: Fenno-Ugria