[text]
Täna on

Kaika suveylikool toimub sel aastal 9.-11. põimukuudi Moostes. Juba 25. aastat järjest saavad võrukesed ja nende sõbrad põimukuus kokku, et kuulata loenguid, tutvuda ymbruskonnaga, tunnetada oma keele ja vaimu elujõudu ning pysimist, kirjutas Kylauudised.

Tänavuse suveylikooli teeb eriliseks see, et toimumispaik Mooste asub otse vana Võrumaa piiri ääres vastu ajaloolist Tartumaad. Praegune Mooste vald haarab endasse mõlema endise maakonna maid.

Osa ettekannetest puudutavad valla loodust, ajalugu ja inimesi. Mitu esinejat pärinevad ise samast kandist. Mõtiskletakse, kuidas keel ja inimesed on Mooste ymbruses aja jooksul liikunud ja piire nihutanud.

Eraldi ryhm ettekandeid tutvustab vähemus- ja paikkondlike keelte eluspysimist ja õpet Eesti riigis.

Õhtuti tehakse omakeelset teatrit, peetakse simmanit ja käiakse suitsusaunas. Kavas on ka bussiekskursioon Mooste valla tähtsatesse ja kaunitesse paikadesse.

Võrukeste ja nende sõprade kokkutulekul peetakse au sees võru keelt, mõeldakse maailma asjade yle ja õpitakse Võrumaad tundma. Suveylikoolis saab selgeks, kuidas ka haritud mõtlemine ja teadus saavad võru keeles elada ja avalduda.

Suveylikooli kava

Allikas: Kylauudised