Yleeile valiti Helsingis esimest soome-ugri kultuuripealinna ning valik langes Ida-Udmurdimaal asuvale Starõje Bõgi kylale, vahendas ERR.

Soome-ugri kultuuripealinna mõtte algataja ja eestvedaja Oliver Loode sõnul sai otsustavaks, et Starõje Bõgi muusikaline ja tantsuline esitlus Moskvas oli väga põhjalikult ettevalmistatud ja läbimõeldud. Kuni lõpuni oli suur lootus, et soome-ugri esimeseks elmapealinnaks valitakse Obinitsa. "Võrreldes Starõje Bõgiga oli Obinitsa esitlus visuaalselt ja vormiliselt tagasihoidlikum ja spontaansem, mis võib olla nii miinuseks kui ka plussiks. Võib-olla ei hõlmanud Obinitsa taotlus kogu Setumaa ajaloolist tähendust sel määral, et oleks näha, et tegemist on piiriylese Setumaa projektiga," rääkis Loode.

Allikas: ERR