t_TamulaMees.gifSuve algul valminud Tallinna Ülikooli Arheoloogiamuuseumi uues osas tutvustatakse muinasteadlaste köögipoolt. Väljapanek tutvustab, mida ja kuidas muinasteadlased uurivad, millised on muinasteaduslikud välitööd, mida tehakse leidudega ning millised on mitmed teised, muinasteadusega tihedalt seotud teadusharud. Lisaks antakse ylevaade muinsuskaitsest ja arheoloogia õpetamisest Eestis.

Näitusesaali on yles pandud kaart Eesti arheoloogiamälestistega, kolm suurt magnettahvlit tutvustades maailma ja Eesti ajastuid alates aastast 10 000 enne Kristust. Valminud on ka kuju umbes 6000 aastat tagasi elanud, Tamulast avastatud, kiviaegsest kytist.

Näituse koostasid Ülle Tamla, Mirja Ots, Mari-Liis Posti ja Priit Lätti ning taidur Jaana Ratas.

Muuseumisse pääseb ainult ekskursioonijuhi saatel ette tellimisel. Muuseum asub Tallinnas Ryytli 10.

Allikas: arheoloogia.ee