t_MarjuKoivupuu.gifTänavuse aasta kodanikuks valiti pärimuse uurija ja tutvustaja Marju Kõivupuu, kirjutas ERR.

Kõivupuu valis 13 aunimele seatud inimese seast välja aasta kodaniku valimise komisjon.

Kodanikupäeva tähistamise raames andis minister ajaloomuuseumi Suurgildi saalis Marju Kõivupuule yle Reti Saksa skulptuuri "Ühiskonna õis".

Kõivupuu on Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudi vanemteadur, eelnevalt on ta töötanud ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ja Tallinna Ülikoolis.

Ta on arvukate eesti keelt ja kultuuri puudutavate tele- ja raadiosaadete kaastegija ning nõustaja.

Koostöös Eesti Rohelise Liikumisega valmis tal 2006. aastal fotonäitus "Ristipuud Lõuna-Eesti maastikul".

Eelmisel aastal valiti Kõivupuu ristipuude kaitsmise eest aasta Hiie sõbraks.

ERR