t_TammealuseSuvisted8.gifTartu Ülikooli tellitud avaliku arvamuse uuringust selgus, et 61 protsenti eestlastest leiab, et eesti rahva õige usk on maausk. Samas maausulisena määratles ennast vaid 4 protsenti eestlastest vastanuist, kirjutas ERR.

58 protsenti vastanuist väitis, et neil on „oma usk, mis on sõltumatu eri kirikutest ja religioonidest“ ning 20% pidas end kristlaseks. Kolmandik vastanuist määratles end vaimse, kuid mitte religioosse inimesena. 38 protsenti eestlastest ja 37 protsenti muust rahvusest inimestest avaldas kysitlejaile et neil on looduses mõni paik, puu, kivi või allikas, mis on neile eriliselt tähtis.

Uuringu “Religioossed suundumused Eestis 2014”, korraldas Tartu Ülikooli usuteaduskonna tellimusel käesoleva aasta alguses EMOR ning uuringus osales  1100 inimest.

Kuva: Suvistepyha munaveeretusmäng Virumaal Tammealuse hiies

Allikad: ERR, Novaator