t_Raudsilla.gif4.-5. pärnakuud (06) toimub Harjumaal Uuri kylas Raudsilla keskuses Päritud väärtuste ööpäev. Eesti pärimuselma kandjad, uurijad ja mõtestajad arutavad koos huvilistega seeyle, kuidas esivanemate vaimne pärand siin ja praegu elab.

Syndmuse korraldaja Eesti Folkloorinõukogu koolituskeskus kirjutab:

Kas ööpäev on lyhike või pikk aeg? Aga inimpõlv? Mida kõike jõuab yks inimene oma elu jooksul ära teha, selgeks saada ja unustada? Päritud väärtuste ööpäeval tehakse yks tiir ymber Päikese koos pärimuselma kandjate ja uurijatega, et arutelude ja vestlusringide käigus jagada oma teadmisi põlvkondade jooksul saadud kogemustest.

Silmapaistvate pärimuse mõtestajate eestvedamisel käsitletakse teemasid looduslikest pyhapaikadest pärimuse kasutamiseni turismiettevõtetes, siirdetaigadest saunatamiseni.

„… Õnneks on 20. sajand juba mõnda aega läbi ning uus ajastu julgeb väita, et kokkukogutud pärimusel saab olla ka muid väljundeid kui vaid eksponaadiks mandumine, mille kohta kõik “põhiline“ juba ammu öeldud on. On meeldiv, et nyyd köidab ja kõnetab pärimus yha enam eriharidusest puutumata jäänud hulki – nii teada tahtjate kui ka lihtsalt maitsjatena.“ Madis Arukask

Kolmapäeval,  4. pärnakuud

12.00 Saabumine ja kohanemine

12.30 Sissejuhatus: päritud väärtuste ööpäeva kulgemisest ja osalejate tutvustamine

13.00 Lõuna

14.00 Looduslikud pyhapaigad, nende tähendus, kasutus tänapäeval. Ahto  Kaasik

15.30 Pärimusmuusika suundumused tänapäeval. Taive Särg

17.00  Asjadest, mida me ikka teeme. Madis Arukask

18.00 Tsivilisatsiooni muutumine eesti kultuuris. Madis Arukask ja Valdur Mikita

19.00 Õhtusöök

19.30 Saun ja saunaravi. Ravivihtlemine. Alar Krautman

21.00 Mehed pärimuselmas tänapäeval. Lauri Õunapuu

22.19 Päikeseloojangu mõtlusring: meie vaimlisest pagasist.  Valdur Mikita

23.20 Saunatamine

Neljapäeval, 5. pärnakuud

4.14 Päikesetõusu kulgemisretk: tervistavad harjutused. Alar Krautman

8.00 Hommikusöök
9.00 Siirde- ehk yleminekutaigadest (lapse synd, pulmad, surm) tänapäeval. Marju Kõivupuu

10.30 Pärimuselma mõtestamine ja kasutamine turisminduses. Käsiraamatu
„Pärimuskultuuri kasutamisest turismiettevõttes“ esitlemine. Ene Lukka-Jegikjan

11.30 Kokkuvõte – tagasisidestus

12.00 Lahkumine

Kaasa võtta: veidi toidupoolist yhislauale, rituaalsauna minekuks jalanõud, käterätik.

Siin saab end osalemiseks end kirja panna kuni 26.05.

Osalustasu: 35 eurot (majutus, kolm toidukorda), folkloorinõukogu liikmetele 30 eurot.

Tasuda palume hiljemalt 26.05. ylekandega Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu
kontole nr EE412200221010089447 (Swedbank). Mitteosalemise korral osalustasu ei tagastata!

Täpsem teave: Ene Lukka-Jegikjan:  (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; 56240043)

Raudsilla keskus: (http://www.raudsilla.ee)