t_kalevipojamuuseum.gifJõgevamaal Kääpa kylas Kalevipoja muuseumis on avatud looduslike pyhapaikade kuvanäitus. Näituse avamisel 10.05. pidas Ahto Kaasik Tartu Ülikooli looduslike pyhapaikade keskusest teemakohase ettekande.

Näitus on väike teejuht oma sygavamate juurte juurde. Välja pandud ylesvõtted ning neile lisatud selgitused tutvustavad hiisi ja teisi ajaloolisi looduslikke pyhapaiku, nendega seotud pärimust, tavasid ja pyhade paikade hoidmisega seotud muresid.

Näitusel välja pandud ülesvõtted on teinud Auli Kütt, Tiit Kaasik, Ahto Kaasik ja Ahto Raudoja. Allkirjad koostas Ahto Kaasik. Näituse seadis kokku Elo Liiv Maavalla kojast.

Näitust korraldavad Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskus, Hiite Maja SA ja Maavalla koda.

Näitus on varem väljas olnud Tallinna Linnahallis, Tallinnas Rock Cafes, Rocca al Mare koolis, Kuressaare Kultuurikeskuses, Tallinna Heleni koolis, Võru muusikakoolis, Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuses, Lüganuse Keskkoolis, Tallinna Ülikoolis, Palmses Lahemaa looduskeskuses, Tõrva kammersaalis, Purkus kultuurimajas, Kunda Tsemendimuuseumis, Tartumaa Muuseumis Elvas, Harjumaal Kurtna koolis, Põlva raamatukogus, Viljandis Pärimusmuusika Aidas, Soomes Etelä-Pohjanmaan opistos, Karilatsis Põlvamaa Talurahvamuuseumis, Meremäe Vallavalitsuses ja Iisaku rahvamajas.

Näitus jääb Kalevipoja muuseumis avatuks kuni 31.05. T-L kell 10-16. Muul ajal ette teatamisel kokkuleppel. Lähem teave: muuseumkalevipojakoda.ee, tel: 77 34 896, 53 45 83 43