[text]
Täna on
Maavalla Koja pressiteade

14. august 2003

Põlistõugude ümarlaud tahab päästa rahvuslikku rikkust

Pühapäeval, 17.augustil, algusega kl 11.00 koguneb Olustvere lossis Viljandimaal Eesti põlistõugude saatusest hoolivate ühenduste ümarlaud, et arutada ühise katusorganisatsiooni loomist.

Põlistõud: maahobune, maakari ja maalammas, on osa meie maa bioloogilisest mitmekesisusest, mida Eesti on kohustunud kaitsma liitudes ülemaailmse Bioloogilise mitmekesisuse konventsiooniga. Eesti põlistõud on aastatuhandetega kujunenud ning kohanenud siinses kliimas ja toitumistingimustes, nende näol on tegemist eriti väärtusliku genofondiga.

Seni on eesti põlistõud leidnud teenimatult vähe tähelepanu ja tunnustust osa eest, mida nad on etendanud eesti kultuuri ja Eesti pärandmaastike kujunemises. Näiteks on meie üleeuroopalise tähtsusega ranna- ja puisniidud tekkinud just tänu kohalikele põlistõugudele.

Hoolimata entusiastide pikaajalistest ponnistustest on põlistõugude saatus seatud täna küsimärgi alla. Ilma huvitatud ühingute koordineeritud koostöö ja riigi tõhusa abita pole maakarja, maahobuse ja maalamba säilimine tulevikus tagatud.

Ümarlaua kutsuvad kokku Eestimaa Looduse Fond ja Maavalla Koda ning sellel osalevad lisaks Eesti Maakarja Kasvatajate Seltsi, Eesti Hobuse Kaitse Ühingu, Eesti Maalamba Ühingu ning Pärandkoosluste Kaitse Ühingu esindajad.

Lähem teave:
Gilleke Kopamees
Eesti Maalamba Ühing
tel. 052 05331

 

Lugupidamisega


Ahto Kaasik
Maavalla koja kirjutaja
Tel. 056 686 892
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.maavald.ee