Maavalla Koja pressiteade

06.08.10217 (2004)

Hõimurahvaste omausuline yhispalvus Siniallikul

Pyhapäeval, 15. põimukuud (15.08) päikesetõusul algusega kell 05.40 toimub Kose kihelkonnas Saula Siniallikul hõimurahvaste loodususuline yhispalvus. Palvus on pyhendatud algavale Soome-Ugri Rahvaste IV Maailmakongressile ja rahvakalendri suurele rukkiemapäevale.

Palvuse korraldab Eesti omausulisi yhendav Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koda. Koos 45-liikmelise mari delegatsiooniga osaleb palvusel mari omausuyhenduse Oš mari Ci mari peakart Aleksander Tanõgin.

Orienteeruvalt kell 10.00 sõidetakse Siniallikult mõne kilomeetri kaugusel asuva Jyriöö ylestõusu Kanavere lahingu mälestuskivi juurde, kus meenutatakse maarahva sajanditepikkust vabadusvõitlust ja avaldatakse austust langenutele.

Soome-ugri rahvaste oma loodususud, mille hulka kuulub ka maausk, on maailmavaatelt sarnased. Neid iseloomustab looduse hingestatuks pidamine, vahetu suhtlemine loodusvägede ja esivanematega ning looduslike pyhapaikade – puutumatute salude, kivide, allikate jms austamine.

Pirita jõe vasakkaldal asuv Saula Siniallikas on ajalooline pyhakoht, mille raviväega vesi oli varem laialt tuntud. Kuigi samas kõrval asuvad ka Must- ja Valgeallikas, on ravitud ja ohverdatud siiski vaid Siniallikal.

Palvusele tulija meelespea

Palvuseks oleks hea valmistuda järgnevalt:

käia eelmisel õhtul saunas;
hoiduda eelmisel päeval ja palvuse ajal vägijooke kasutamast;

panna selga puhtad heledad riided.

Allikad ja nende ymbrus moodustavad pyhapaiga, kus hoitakse rahu ja puhtust.
Ymbritsevast metsast ei murta oksi, ei korjata taimi ega metsaande.

Hoidutakse kurjadest mõtetest, sõnadest ja tegudest.

Buss Siniallikule väljub kell 04.30 Viru hotelli eest (Postimaja poolt), bussil on Maailmakongressi märk. Kell 13.00 väljub buss Kanaverest Tallinnasse. Sõit on tasuta.

Lähem teave : tel. 56 686 892, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Lugupidamisega

Ahto Kaasik