[text]
Täna on
 

05. jõulukuud 10217 (2004)


Eile, laupäeval, 04. jõulukuud toimus Tartus Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja korraline Esinduskogu, mis valis Maavalla Kojale uue juhatuse.  Vanemaks valiti Ahto Kaasik, kirjutajaks Anna-Liisa Lutsar ja vardjaks Auli Kytt.

Ahto Kaasik on alates 1995. aastast algul vardja ja hiljem vanemana juhtinud Põhja-Eesti omausulisi yhendavat Härjapea Koda. Alates 2000. aastast on ta olnud Maavalla Koja kirjutaja. Maavalla Koja senine vanem Andres Heinapuu jätkab Härjapea Koja kirjutajana.

1995. aastal asutatud Maavalla Koda on Eesti taara- ja maausuliste yhenduste katusorganisatsioon, kuhu kuulub neli piirkondlikku koda: Emajõe, Emujärve, Härjapea ja Saarepealse Koda. Maavalla Koda on tegelenud Eesti pärimuskultuuri kaitse ja usuvabaduse kysimustega.

Maausulised järgivad Eesti pärimuslikku oma loodususku, mis tänapäeval on eelkõige isiklik ja perekondlik. Maausuliste tähtsamaid pyhi on jõulud kui aastavahetuspyha. Samuti tähistatakse hingedeaega, munapyha, suvisteid jt pärimuslikke maausulisi pyhi.

Austusega

Auli Kytt
Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja vardja

tel. 56 686 593

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

www.maavald.ee