[text]
Täna on

Maavalla Koja pressiteade

10. XII 2001

Maavalla Koja Esinduskogu

 

Laupäeval, 8. jõulukuu päeval toimus Tartus Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja Esinduskogu. Kuulati ära ja kinnitati Koja Juhatuse aastaaruanne. Valiti uued Juhatuse liikmed ning arutati taara- ja maausuga seotud küsimusi.

Maavalla Koja kolmeliikmelise Juhatuse uueks Vanemaks sai Andres Heinapuu, kes on tuntud hõimuliikumise eestvedajaid ning Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse juhataja. Vardjaks valiti Ülis Sõukand ning sekretäri e. Kirjutajana jätkab Ahto Kaasik.

Tõdeti, et aasta jooksul on taara- ja maausu olukord Eestis mitmete vastuvõetud seaduste tõttu märgatavalt halvenenud. Abielu-, relva- jt seaduste parandused on teinud võimatuks mitmete usukommete legaalse täitmise.

Koja olulisemad õnnestumised on seotud Eesti Usuliste Ühenduste Ümarlaua ja Uurali Ühenduse asutamisega.

Usuliste Ühenduste Ümarlauda kuuluvad lisaks Maavalla Kojale enamuse Eestisse tulnud uskude esindajad. Ümarlaud teeb koostööd usuvabaduse ja teiste kodanikuõiguste tagamise nimel.

Uurali Ühendus asutati omausuliste rahvaste uskude ja kultuuride koostööks ja kaitseks. Hetkel kuuluvad ühendusse veel soome, mari ja ersa omausuliste esindajad.