Kontserdisari Koduhiite kaitsel jõudis reedel ja laupäeval Kuressaarde ja Haapsallu, kus astusid yles ansamblid Metsatöll ja Kosmikud. Laval rahvuslikku regimetalli taguv Metsatöll kutsus kuulajaid hoidma põliseid hiisi ja ohvrikive ning liituma pyhapaikade kaitseks. "Me tahame, et iidsed hiied kestaksid edasi veel tuhandeid aastaid," kõmistas lavalt bassihäälne Lauri Õunapuu.

Kuressaare kontserdil andis hiite kaitseks koostatud pöördumisele allkirja 90 ja Haapsalus 125 inimest. Kontserdil viibinud Maavalla Koja esindus jagas pyhapaikadest lähemat teavet.

Maavalla Koja vanema Ahto Kaasiku sõnul pole kodalaste koostöö Metsatölluga juhus: “Karuse välimusega meeste karmi moega lauludes peitub sõnum, mis teeb Metsatöllust praegu Maavalla kõige rahvuslikuma ansambli.  Nende laulude kaudu ytlevad esivanemad: ärge unustage oma juuri, ärge unustage maarahva tegelikku ajalugu, hoidke meie hiisi ja maad!”

“Koja osalemine kontserditel on end kindlasti õigustanud. Nii Jõhvis, Kuressaares kui Haapsalus kohtasime inimesi, kes pole varem hiitest midagi kuulnud. Metsatöllu ja kodalaste abiga jõuavad väärt teadmised ja hoiakud nendeni. Samas oleme kohanud kõikjal inimesi, kes tahavad Kundas, Palukylas, Pangal ja mujal ohus olevaid hiisi kaitsta.” lisas Kaasik.

Sel laupäeval, 11.11., algusega kl. 19.00 toimub Tallinnas Rock cafes “Koduhiite kaitsel” sarja viimane kontsert.

Koos Metsatölluga astuvad yles ansamblid Taak (Eesti), Skyforger (Läti) ja Swallow the Sun (Soome).

Pilte Kontserditelt

Maavalla Koda