Maavalla Koda

Pressiteade

27.09.2005

Kohus arutas Palukyla hiiemäe juhtumit

Täna, teisipäeval, 27. sygiskuud oli Tallinna Halduskohtus Palukyla hiiemäe juhtumi teine kohtuistung. Kohus otsustas asja sisulise arutamise edasi lykata. Järgmine istung on 28.02.2006. a. Kaebuse esitajal võimaldatakse tutvuda täiendavate tõenditega, mis saabusid kohtule istungi eelõhtul, 26. sygiskuud.

Istungi edasilykkumine ei mõjuta plaanitava mäesuusakeskuse rajamist, sest keskkonnamõjude hindaja soovituse järgi ei oleks mäetõstukite syvendi mäkke lõikamine hilissygisel, otsuse võimaliku jõustumise ajal enam lubatud.

Arendajatest Kehtna valla esindajad pidasid vajalikuks yle kontrollida Palukyla hiiemäe toetuseks allkirja andnud isikud. Väidetavalt oli allkirju kontrollinud Kehtna valla töötaja leidnud nimesid, mida ei ole kantud Eesti Vabariigi rahvastikuregistri andmebaasi, näiteks Katku Villu. Praegu on kohtule esitatud 1826 allkirja koopiad. Kehtna vallavalitsuse esindajate nõudmisel soovib kohus tutvuda allkirjade originaalidega.

Järgmisel kohtuistungil 28.02.2006. a. arutatakse asja sisuliselt. Tallinna Halduskohus soovib asja siis lõpetada ja minna otsust tegema.

Kehtna vallavalitsus on planeerinud Palukyla hiiemäele mäesuusakeskuse koos kahe mäetõstuki, kunstlumehydrantide, motelli ja spordiväljakutega.

Pärimusmaastiku- ja looduskaitsjad on mures Palukyla hiiemäe (Hiiemäe ja Reevimäe) põliste väärtuste säilimise pärast. Läinud aasta 8. kooljakuu päeval  hoidsid mäele kogunenud inimesed ära buldooseri sõitmise yle kaitsealuse kuklasepesa. Kohtus vaidlustatud ehitusloal oli Raplamaa keskkonnateenistuse juhataja kooskõlastus.

Lisateave:

Arvi Sepp

Lugupidamisega

Auli Kytt

Maavalla Koda

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

www.maavald.ee