[text]
Täna on

Teade Maavalla Koja ja maarahvaste pärimuskultuuri sõpradele!

Maavalla Koda kuulutab välja igasygisese kasupäeva korjanduse, mis toimub 1.-29. sygiskuud (01.09.-29.09) 10217. Korjandusest laekunud raha kasutatakse Koja juhtimis- ja korralduskulude katmiseks (sh hiite ylevaatus, veeb jm).** Kuna Koja tegevuse aluseks on vabatahtlik töö ja ainsaks sissetulekuks annetused, oleme tänulikud igasuguse abi eest.

Annetada on võimalik Maavalla Koja pangaarvele nr 333805270003 Sampo Pangas ja samuti kodade yritustel.

Rahvakalenderis on 29. sygiskuud kasupäev ehk mihklipäev. See on yks nn postipäevi, mis poolitab majandusaasta talve- ja suvepooleks. Kasupäevast algab meie maa rahval esivanemate hingede aeg, mis kestab jõuludeni.

Lähem teave aadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.www.maavald.ee

Maavalla Koja juhatus

**

Maavalla Koda on loodud esivanemate loonahingelise põliskultuuri ja -usundi väärtuste hoidmiseks ning edendamiseks. Koda jätkab koos teiste yhendustega hiite ylevaatuse ettevalmistusi, maatõugude kaitset ja põlisrahvaste pärimuse  (omakultuuri) uurimist, silma hoitakse peal ka Eesti Vabariigi põhiseaduse nende sätete täitmisel, mis puutuvad rahva kultuuri kestmist yle aegade, loonahoidu, riigi ja kiriku lahusust ja mõtte- ning usuvabaduse kaitset.

Koda seisab vastu kohustusliku usuõpetuse kehtestamise katsetele Eesti koolides ja toetab ilmaliku kodanikuyhiskonna ning oma kultuuriloo tundmise syvendamist. 

Ajakirja Eesti Loodus heinakuise numbri (07/2004) loos 'Hiis kui pärandmaastik'avab Maavalla Koja kirjutaja Ahto Kaasik hiite (u. 550) olemuse, kujunemise ja kaitsega seotud kysimusi. Kellel pole võimalik ajakirja endale soetada, leiab loo mõnevõrra muudetud ja täiendatud kujul siit:

Maavalla Koda on Eesti Vabariigis ainus pärimusliku omausu yhendus, mis toimib koos hõimurahvaste omausu yhenduste jt maailma põlisrahvaste võrgustikega. Killuke sellest maa põlislooduse ja -kultuuri yhisväest on huvilistele näha ka soome-ugri kongressi eel Siniallikul toimunud hõimurahvaste yhispalvuse piltidelt

 Tõmba kuulutus trykkimiseks